PRATEĆI PROGRAM - Srpsko narodno pozorište, klub "Trema" - četvrtak, 17. novembar 2011 - 23:00.
FEDOR RUŠKUC PROJECT
FEDOR RUŠKUC, kontrabas
LAV KOVAČ, bubnjevi
VOJA SAVKOV, saksofon
NEMANJA ZLATAREV, trombon
BRANISLAV TOMIĆ, klavir
IŠTVAN ČIK, perkusije
FEDOR RUŠKUC
Fedor Ruškuc je rođen 20. maja 1980. Sa 6 godina počinje da uči violinu, a sa 15 završava osnovnu muzičku školu „Isidor Bajić” u Novom Sadu, posle čega se prebacuje na kontrabas. 1999. godine, za vreme NATO bombardovanja Jugoslavije, završava kontrabas u srednjoj muzičkoj školi „Isidor Bajić”. Zatim odlazi na studije jazz kontrabasa u Gracu kod profesora Wayna Darlinga, a potom se seli u Keln gde nastavlja studije kod profesora Dietera Manderscheida. Završava studije 2005. godine, ali ostaje da živi i radi u Kelnu još 5 godina pre povratka u rodni Novi Sad 2010. Dobio je veliki broj nagrada sa različitim grupama: npr. Magnus Mehl Quintet i FUMMQ (2006,2007. i 2008) i East Affair (2008. i 2009). Takođe je dobijao i nagrade za klasični kontrabas kao pojedinac (1996,1998) a proglašen je i za najboljeg kontrabasistu na takmičenju „Jimmy Woody Award 2008”. Sarađivao je i gostovao sa mnogim bendovima širom Evrope i Rusije. Član je grupa „East West European Jazz Orchestra TWINS”, FUMMQ (Ferenc und Magnus Mehl Quartet) i East Affair. Sarađivao je sa muzičarima kao što su Keith Copeland, Uwe Plath, Adam Klemm, Peter Protschka, Dennis Rowland i mnogi drugi. Član je saveta Novosadskog jazz festivala i dirigent Novosadskog omladinskog jazz orkestra. Može se čuti na više od 15 albuma sa različitim umetnicima.
LAV KOVAČ
Rođen u Novom Sadu, bavi se klasičnom, jazz i contemporary muzikom. Završio je osnovnu i srednju muzičku školu "Isidor Bajić" za klasične udaraljke u klasi prof. Srđana Palačkovića. Kao klasični udarač nastupao je sa Vojvođanskim simfoničarima, Akademskim orkestrom, Orkestrom Harmonika AKUD "Sonja Marinković" itd. Istovremeno je svirao bubnjeve u najrazličitijim žanrovima i stilovima, sarađivao je sa priznatim novosadskim jazz muzičarima poput Aleksandra Dujina, Fedora Ruškuca, Dragana Kozarčića... Od 2008 je stalni član Borisa Kovača i La Campanella kvinteta. Takođe je učestvovao kao muzičar u predstavama Srpskog narodnog pozorišta "Brod Za Lutke" i "Nahod Simeon", kao i sarađivao sa Darkom Rundekom, Keckecom & Acid Folk Orchestra, kvartetom TAJJ, itd. 2010 je bio izabran za jednog od predstavnika naše zemlje na internacionalnom EuroMed Festivalu u Budimpešti.
VOJISLAV SAVKOV
Rođen je u Novom Sadu 1962. Afinitet prema džezu je stekao u najranijoj mladosti slušajući velikane džeza i bee-bapa. Poslednjih pet godina se ozbiljnije zainteresovao za džez i improvizaciju, a svoju punu inspiraciju, originalnost i nadahnuće je našao u ovom bendu. Sarađivao je na projektima Vladimira Samardžića, Vasila Hadžimanova i Aleksandra Dujina. Nastupao na mnogim džez festivalima u zemlji i šire.
NEMANJA ZLATAREV
Rođen 24.02.1985. u Novom Sadu. Svira trombon od svoje 10. godine. Godine 1996. upisuje muzičiku školu „Isidor Bajic” u Novom Sadu, a 2004. završava srednju školu i upisuje Akademiju umetnosti u Novom Sadu, trombon.
Kao trombonista Nemanja je član Novosadskog big benda i Duvačkog orkestra Novog Sada.
Sredinom 2009. započinje saradnju sa nekolicinom kolega muzičara koji mu pomažu da ostvari svoju ideju osnivanja Big benda Novog Sada.
BRANISLAV TOMIĆ
Rođen je 1980. godine u Senti, gde je završio nižu muzičku školu. Svoje muzičko obrazovanje nastavlja na klavirskom odseku srednje muzičke škole u Subotici. Nakon srednje škole upisuje elektrotehnički fakultet u Novom Sadu i počinje da se bavi pop muzikom, nastupajući sa mnogim klupskim bendovima i muzičarima u Novom Sadu i Beogradu. Ubrzo potom otkriva jazz muziku, učeći je u početku samostalno, a zatim na privatnim časovima kod našeg poznatog jazz pijaniste Miloša Krstića. Počinje da nastupa sa mnogim jazz muzičarima, i da piše aranžmane za svoje jazz sastave. Narednih godina usavršava se na radionicama i masterclassovima koje vode poznati domaći i strani muzičari i pedagozi: Igor Molnar, Miša Blam, Fedor Ruškuc, Vladimir Samardžić, Hrvoje Rupčić, Jerry Bergonzi, Barry Harris, John Abercrombie, Renato Chicco, Paolo Birro, Miles Griffith i drugi. Trenutno nastupa sa svojim jazz i pop sastavima, bavi se aranžiranjem i muzičkom produkcijom i radi kao klavirski saradnik i predavač u Školi pop muzike Aleksandre Radović.
IŠTVAN ČIK
Od svojih prvih pojavljivanja 1995. godine na jazz sceni Novog Sada skreće na sebe pažnju izraženom individualnosću i kreativnosću i u startu  biva predodređen za muzički žanr u kojoj se njegova ličnost i kreativnost najbolje iskazuje, kao sto je jazz i ostali vidovi improvizovane muzike. U njegovim rukama bubnjevi prestaju da budu samo ritmički instrument, on muziku svira i oblikuje kao melodičar. Vrlo brzo postaje deo velikog broja muzičkih sastava. Oprobava se i u izvodjenju klasične muzike kao član udaračke sekcije orkestra harmonika KUD-a "Sonja Marinković", u izvođenju kantate "Carmina Burana" Karla Orfa sa velikim orkestrom Muzičke škole"Isidor Bajić". Veliki broj zapaženih nastupa u zemlji i inostranstvu ostvaruje intenzivnom saradnjom sa kompozitorom Borisom Kovačem kao član LADAABA orkestra i La Campanella kvinteta. Takođe sarađuje sa kompozitorom Mezei Szilardom u okviru Mezei Szilard Tria, quinteta , okteta, kao i u okviru mnogobrojnih predstava za koje je Sz. Mezei pisao muziku: „Ogledalo“, „Pripitomljavanje“, „Dužina sto igala“.  Značajna je i saradnja sa Srpskim narodnim pozorištem u Novom Sadu, u okviru zapažene, moderne baletske predstave „Jezik zidova“, kao i u okviru drame „Brod za lutke“ za koju je muziku komponovao Darko Rundek. Veliki je broj CD izdanja u kojima se pojavljuje kao član ansambla : Boris Kovač: http://www.boriskovac.net „The Last Balkan Tango“ (Piranha Records, Germany 2001)  „Ballads At The End of Time“ (Piranha musik, Germany 2003) „World after history“ (Piranha musik, Germany 2005) ; Szilard Mezei: http://www.szilardmezei.net/ „Trembling of the puppy“ (Gyorfree Records, Hungary 2004), „Draught“ (Leo Records, England 2005),„Bot“ (Gyorfree Records, Hungary 2005), „As you“ (Ayler Records, Sweden/France 2007), „Cerkno“ (Leo records, England 2007) „Masks“(Gyorfree, 2008), „Live in magyarkanizsa“ (Gyorfree, 2008), „Nad/Reed“ ( Red Toucan Records, Canada 2008), „Sivatag“ (Creative Sources Recordings, Portugal, 2008) „Anitime, Now“ (Not Two Records, Poland 2008) „Tonk“ (Slam Production, England 2010), OSSA  jazz quartet :“Jazzy Bite“ (SKC, Novi Sad, 2009) Majamisty Trio : „Mistyland“ (2011), Grupa Mali Princ: „Jesenji nocturno“ (2011)
K u l t u r n i...c e n t a r...N o v o g...S a d a
N O V O S A D S K I...J A Z Z...F E S T I V A L...2 0 1 1.