PRATEĆI PROGRAM - Srpsko narodno pozorište, klub "Trema" - 16 - 19. novembar 2011 - 24:00.
JAM SESSION
HOUSE BAND
IGOR MOLNAR, bas gitara
VOJA SAVKOV, saksofon
DUŠAN KOVAČEVIĆ, klavir
IŠTVAN ČIK, bubnjevi

gosti:
ŽOLT ARĐELAN, truba
DUNJA KOVAČEVIĆ, vokal
IGOR MOLNAR
Bas gitarista, kontrabasista i kompozitor. Rodjen 1965 u Novom Sadu. Posle završene srednje muzičke škole „Isidor Bajić“, studirao je kompoziciju u klasi prof. Rudolfa Bručija i Miroslava Štatkića. 1991 upisuje studije jazz-muzike na „Franc List“ akademiji u Budimpešti. Po završenim studijama 1995, vraća se u Novi Sad i radi kao urednik emisije „jazz impuls“ na tv „NS+“ i dirigent Vojvođanskog omladinskog Big Benda. Od 1997 do 1999 radi kao urednik muzičkih programa u Kulturnom Centru Novog Sada, osniva mali jazz festival „jazztime fest“ i postavlja prvu školu jazz-a pod pokroviteljstvom „Soros“ fondacije za otvoreno društvo. U tom periodu vodi i svoj sastav „Havana Jam“ sa madagaskarskim pevačem i perkusionistom Jeanot Randimbiarison-om. Od 2002 . god. radi kao voditelj jazz radionice s.m.š. „Isidor Bajić“ i sarađuje i svira sa brojnim stranim i domaćim jazz muzičarima. Mnogi polaznici te klase su sada na višim godinama studija jazz-a na muzičkim akademijama širom Evrope. Radi za „YALE smn“ univerzitet i licencirani je instruktor za jazz Britanskog „Royal Coledge of Music“. Sa svojim sastavima je, kao autor i instrumentalista učestvovao na brojnim, većim jazz manifestacijama u Srbiji i zemljama okruženja. Trenutno vodi svoj sastav „Round Midnight Quartet“ koji neguje post bap stil i projekat „City Rainwalker“. Učestvovao je u realizaciji Summer Jazz Academy Novi Sad - Dortmund 2011. godine.
VOJISLAV SAVKOV
Rođen je u Novom Sadu 1962. Afinitet prema džezu je stekao u najranijoj mladosti slušajući velikane džeza i bee-bapa. Poslednjih pet godina se ozbiljnije zainteresovao za džez i improvizaciju, a svoju punu inspiraciju, originalnost i nadahnuće je našao u ovom bendu. Sarađivao je na projektima Vladimira Samardžića, Vasila Hadžimanova i Aleksandra Dujina. Nastupao na mnogim džez festivalima u zemlji i šire.
DUŠAN KOVAČEVIĆ
Dušan Kovačević je rođen u Novom Sadu, gde je pohađao nižu i srednju muzičku školu. Posle kratke pauze, ponovo se vraća muzici, i počinje intezivno da vežba klavir i da se bavi jazzom. U periodu od tri godine, svirao je u lokalnim klubovima u Novom Sadu i okolini, jazz i popularnu muziku. 2009. godine upisuje muzičku akademiju u Gracu, i od tada je student gorenavedene institucije.
IŠTVAN ČIK
Od svojih prvih pojavljivanja 1995. godine na jazz sceni Novog Sada skreće na sebe pažnju izraženom individualnosću i kreativnosću i u startu  biva predodređen za muzički žanr u kojoj se njegova ličnost i kreativnost najbolje iskazuje, kao sto je jazz i ostali vidovi improvizovane muzike. U njegovim rukama bubnjevi prestaju da budu samo ritmički instrument, on muziku svira i oblikuje kao melodičar. Vrlo brzo postaje deo velikog broja muzičkih sastava. Oprobava se i u izvodjenju klasične muzike kao član udaračke sekcije orkestra harmonika KUD-a "Sonja Marinković", u izvođenju kantate "Carmina Burana" Karla Orfa sa velikim orkestrom Muzičke škole"Isidor Bajić". Veliki broj zapaženih nastupa u zemlji i inostranstvu ostvaruje intenzivnom saradnjom sa kompozitorom Borisom Kovačem kao član LADAABA orkestra i La Campanella kvinteta. Takođe sarađuje sa kompozitorom Mezei Szilardom u okviru Mezei Szilard Tria, quinteta , okteta, kao i u okviru mnogobrojnih predstava za koje je Sz. Mezei pisao muziku: „Ogledalo“, „Pripitomljavanje“, „Dužina sto igala“.  Značajna je i saradnja sa Srpskim narodnim pozorištem u Novom Sadu, u okviru zapažene, moderne baletske predstave „Jezik zidova“, kao i u okviru drame „Brod za lutke“ za koju je muziku komponovao Darko Rundek. Veliki je broj CD izdanja u kojima se pojavljuje kao član ansambla : Boris Kovač: http://www.boriskovac.net „The Last Balkan Tango“ (Piranha Records, Germany 2001)  „Ballads At The End of Time“ (Piranha musik, Germany 2003) „World after history“ (Piranha musik, Germany 2005) ; Szilard Mezei: http://www.szilardmezei.net/ „Trembling of the puppy“ (Gyorfree Records, Hungary 2004), „Draught“ (Leo Records, England 2005),„Bot“ (Gyorfree Records, Hungary 2005), „As you“ (Ayler Records, Sweden/France 2007), „Cerkno“ (Leo records, England 2007) „Masks“(Gyorfree, 2008), „Live in magyarkanizsa“ (Gyorfree, 2008), „Nad/Reed“ ( Red Toucan Records, Canada 2008), „Sivatag“ (Creative Sources Recordings, Portugal, 2008) „Anitime, Now“ (Not Two Records, Poland 2008) „Tonk“ (Slam Production, England 2010), OSSA  jazz quartet :“Jazzy Bite“ (SKC, Novi Sad, 2009) Majamisty Trio : „Mistyland“ (2011), Grupa Mali Princ: „Jesenji nocturno“ (2011)
ŽOLT ARĐELAN
Žolt Arđelan (Argyelán Zsolt) počinje da se interesuje za jazz kao srednjoškolac pohađajući muzičku školu „Isidor Bajić” u Novom Sadu. Doneo je odluku da studira jazz, ostalo je samo pitanje gde tačno. Razmišljao je i o Gracu i Holandiji, ali se odlučio za Budimpeštu zbog velikog poštovanja prema profesoru Fekete Kovač Kornelu. Pre završetka mature, polaže prijemni ispit za školu „Kőbányai zenei studio” u Budimpešti, gde je trenutno na trećoj godini studija trube, na odseku za jazz.
Ovaj dvadesetogodišnjak je nastupao na jazz festivalima u Nišu (Nishville), Babel Sound na Balatonu, Mađarska, Jazz festivalu u Hradec Kralove u Češkoj, itd. Član je budampeštanskog ska nu-jazz orchestra (Buskanju), Kőbányai session benda, takođe iz Mađarske, i vodi sopstveni kvintet.
DUNJA KOVAČEVIĆ
Dunja Kovačević rođena je u Novom Sadu 1985. godine gde je i završila osnovnu muzičku školu Josip Slavenski na odseku za klavir sa odličnim ocenama. Iako je svirala klavir, njeno glavno interesovanje uvek je bilo pevanje. Išla je na razne horove u svojoj osnovnoj, srednjoj i muzičkoj školi, kao i kasnije na KUG jazz choir (Kunstuniversitaet Graz), pod vođstvom Iris Ederer, sa kojim je imala nastupe uglavnom u većim koncertnim salama u Gracu. Neki od poznatih muzičara koji su nastupali i radili sa ovim horom su između ostalih i Deena DeRose i Michelle Hendricks. Muzičari koji su najviše uticali na njen stil su Chet Baker, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald, Anita O’Day, Peggy Lee i mnogi drugi. Pored bavljanja džezom Dunja rado peva i izvornu Srpsku i Balkansku muziku, i bavi se plesom.
K u l t u r n i...c e n t a r...N o v o g...S a d a
N O V O S A D S K I...J A Z Z...F E S T I V A L...2 0 1 1.