U SUSRET FESTIVALU - Kulturni centar Novog Sada, klub "Tribina mladih" - subota, 10. novembar 2012 - 20:30.
SERBIAN JAZZ BRE! BAND
ALEKSANDAR CVETKOVIĆ – bubnjevi
MARKO FABRY – bas gitara
FILIP KRUMES – violina
NEVENA JELIĆ – vokal
ALEKSANDAR JOVANOVIĆ – klavir

Gosti
GABOR BUNFORD – saksofon
UROŠ ŠEĆEROV – udaraljke
SERBIAN JAZZ BRE! BAND
Muzički sastav "Serbian Jazz Bre! Band" je formiran kao sastavni deo istoimenog multimedijalnog projekta fotografa Ivana Grlića. U okviru projekta su predstavljene fotografije kako doajena, tako i aktuelnih mladih muzičara koji aktivno čine srpsku džez scenu objedinjene u monografiji istoimenog naziva. Pokušavajući da "oživi" fotografije, muzički deo projekta je okupio džez muzičare mlađe generacije, formirajući autorski izraz koji pored savremenog džez jezika koristi muzičko nasleđe prostora na kome stvaraju. Karakteristični melodijski motivi i ritmovi zasnovani na srpskoj tradicionalnoj muzici, kroz kompoziciju i improvizaciju uklopljeni su u džez formu, kao bazu za dalje istraživanje univerzalnog muzičkog jezika. Koristeći improvizaciju, uz međusobnu interakciju, članovi benda na energičan i ekspresivan način, publici direktno prenose lične emocije i doživljaje sadašnjeg trenutka i stvaranja na licu mesta.
ALEKSANDAR CVETKOVIĆ
Rođen 1979. godine u Kraljevu, gde je završio dve godine niže muzičke škole za klarinet i srednju muzičku školu – teoretski odsek. 1998. je upisao i potom završio Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu - teoretski odsek. Od 2002. godine je studirao na Univerzitetu za muziku i izvodjačke umetnosti u Gracu, u Austriji, na odseku za džez bubnjeve. 2007. je diplomirao, a 2009. završio i master studije u klasi profesora T. Howard Curtis-a III. Pohadjao je više seminara, radionica i predavanja velikih svetskih džez umetnika i pedagoga (Billy Hart (USA), Ron McClure (USA), John Abercrombie (USA), Jerry Bergonzi (USA), David Liebman (USA), Jim McNeely (USA), Adam Nussbaum (USA), Jimmy Cobb (USA), Eric van Lier (N), Peter Herbolzheimer (D), Zigi Fiegel (A), Stjepko Gut (SRB)...) Nastupao je na mnogim džez festivalima i u džez klubovima u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Sloveniji, Austriji ... sa mnogim istaknutim muzičarima (Duško Gojković, Stjepko Gut, Mimo Mitrović, Miloš Krstić, Miša Blam, Johan Horlen, Jure Pukl, Vasil Hadžimanov, Marko Đordjević, Aleksandar Jaćimović, Ivan Aleksijević, Kristijan Mlačak, Rambo Amadeus...). Imao je prilike da na jam session-ima svira i sa svetski poznatim muzičarima (Billy Hart, Brad Leali, David Kikoski, Brad Mehldau...).
MARKO FABRY
Rođen 1985. godine u Beogradu, gde je 2004. završio Srednju muzičku školu ’’Stanković’’ na jazz odseku za bas gitaru. Od tada nastupa sa mnogim poznatim jazz, pop, rok i rep muzičarima iz Srbije i inostranstva. Tri godine je bio član Beogradskog omladinskog Big Bend-a. Završio je i Akademiju umetnosti u Beogradu, odsek za muzičku produkciju i dizajn zvuka. Trenutno radi i kao kompozitor za pozorište, film i televiziju.
FILIP KRUMES
Nakon studija na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, nastavlja usavršavanje na Konzervatorijumu za muziku dramu i ples u Antverpenu, Belgija. Nastupao je širom zemlje, kao i u skoro svim zemljama Evropske unije,uključujući najprestižnije koncertne sale kao što su Concertgebouw Amsterdam, Muziekgebouw Amsterdam, BOZAR Brisel i festivale BELEF, NOMUS, EXIT, EuroMed (HU), Balkan trafik festival (BE), Jazzycolors (FR), All Frontiers (IT), Beogradski jazz festival,Nišville jazz Festival i dr. Trenutno aktivno nastupa sa nekoliko Jazz i World Music sastava (Serbian Jazz Bre! Band, Shira u'tfila, My People, Hot Club of Belgrade). Saradjivao je sa velikim brojem domaćih i stranih muzičara i sastava kao što su: Vojin Draškoci, Miloš Petrović, Miša Blam, Darkwood dub, Beogradski diksilend orkestar, Eugene Chadbourne (USA), Hannes Beckmann (DE), Mahmoud Fadl (DE),The Mama Doni band (USA), Vocolot (USA) i dr. Do sada je sa raznim sastavima snimio desetak albuma koji su izdavani i u zemlji i u inostranstvu. Filip je obavljao funkcije predsednika Programskog saveta Kulturnog centra Pančeva, predsednika Komisije za vrednovanje projekata iz kulture i umetnosti grada Pančeva i bio je jedan od osnivača Asocijacije gudača Srbije. Pored muzike aktivno se bavi restauracijom gudačkih instrumenata.
NEVENA JELIĆ
Rođena je 1985.godine u Kraljevu. Završila je Nižu muzičku školu "Stevan Mokranjac”, odsek klavir, zatim I srednju muzičku školu, teoretski odsek , a paralelno i smer solo pevanje u klasi prof. Dragoslave Sotirovske. Nakon tri godine provedene na grupi za svetsku književnost, odlučuje se za studije novinarstva, koje i završava 2012. godine u  Beogradu. Potekavši iz muzičke porodice, već sa devet godina snima svoj prvi album dečijih pesama, u saradnji sa značajnim imenima srpske pop i rock scene, uz producenta i aranžera Aleksandra Sašu Loknera. Nastupa na svim značajnijim festivalima dečije muzike, na kojima osvaja brojne nagrade. Nakon dužeg perioda bavljenja klasičnom muzikom, uz pomoć producenta Ivana Lekića, susreće se sa radom u studiju. Od 2005.pojavljuje se kao prateći vokal na mnogim muzičkim ostvarenjima u pop, rock, rap, jazz i etno muzici, kao i na svim poznatijim festivalima , Beovizija, Sunčane skale, Budvanski festival, festivalima u Vrnjačkoj Banji i Novom Pazaru, Jazzibar Festivalu u Kraljevu, Dunav festu u Beogradu, kao i na dečjoj Pesmi Evrovizije... Kao student priključuje se Akademskom horu "Lola”, pojavljuje se kao vokal u diplomskoj pozorišnoj predstavi studenata režije na FPN-u, a 2011. komponuje i peva himnu Crvenog krsta Srbije pod nazivom, "Hvalati, hvala dobroto moja”. Sa jazz muzikom se upoznaje zahvaljujuci bratu Aleksandru Cvetkoviću Drami, domaćem jazz bubnjaru, uz kog više puta i nastupa u klubovima u rodnom gradu. Uz interesovanje za kombinovanje muzičkih pravaca, naročito jazz i tradicionalne srpske muzike, dolazi i do poznanstva sa fotografom Ivanom Grlićem i pijanistom i kompozitorom Aleksandrom Jovanovićem Šljukom, iz kog se radja saradnja na multimedijalnom projektu Serbian Jazz Bre!
ALEKSANDAR JOVANOVIĆ
Pijanista, klavijaturista, kompozitor, rođen 1978. godine u Zaječaru. Klavir je počeo da uči sa šest godina u Muzičkoj školi "Stevan Mokranjac" u Zaječaru, ali već posle nekoliko godina napušta klasično muzičko obrazovanje i nastavlja da sam istražuje različite muzičke pravce. 1998. godine počinje profesionalno da se bavi muzikom. Osnivanjem Alegorian Jazz Benda 1999. godine, vraća džez na zaječarsku muzičku scenu posle višegodišnje pauze.
Od 2004. godine nastupa sa bendom Coolares i kao solo pijanista, sarađujući sa mnogim istaknutim muzičarima u Srbiji i Crnoj Gori. Svoj autorski rad po prvi put predstavlja javnosti sa sastavom Woodcock Group, uspešnim nastupom na finalu takmičenja Umbria Jazz Balkanic Windows 2009. godine u Beogradu. 2011. godine objavljuje svoj prvi album "Water Stories" u izdanju kuće Sunset Jazz Recordings iz Njujorka. Nastupao je na gotovo svim džez festivalima u zemlji (Beogradski Jazz Festival, Novosadski Jazz Festival, Nišvil, Jazz Fest Valjevo, Jazzik Subotica, Jazzibar Kraljevo...). Učestvovao na raznim kulturnim manifestacijama, projektima i radionicama (Dunavfest Beograd, Beogradizacija Beograda, Ulica Otvorenog Srca, Kotorski Karneval, Lomatomija – projekat posvećen Tomi Zdravkoviću, Vokalna jazz radionica Jelene Jovović, bATgK Film Festival, Etnomus Festival, Sterijino Pozorje, UN Medjunarodni Dan džeza...). Sarađivao je i svirao sa mnogim značajnim muzičarima iz zemlje i inostranstva (Jovan Jo Miković, Miša Blam, Božidar Boki Milošević, Uroš Šećerov, Papa Nik, Hannes Beckmann, Aleksandar Sedlar, Jelena Jovović, Sofija Knežević, Katarina Kačunković, Gabor Bunford, Rastko Rašić, Branko Trijić, Filip Krumes, Aleksandar Cvetković, Igor Malešević, Bojan Vukelić i mnogi drugi). Iza sebe ima na desetine nastupa, javnih snimanja i intervjua na radio i TV stanicama (RTS, TV Pink, RTV B92, RTV Studio B, RTZ Zaječar, Atlas TV Podgorica, Beograd 202...) kao  i veliki broj novinskih članaka, recenzija i intervjua u pisanim medijima i na internetu (Politika, Blic, Danas, Pres, Vijesti, SEEcult.org, Jazzin.rs, PRLog, PR.com...).
GABOR BUNFORD
Bunford Gabor je rođen 22.06.1972. u Starom Bečeju. Sa 10 godina upisuje muzičku školu u Subotici na odseku klarineta kod prof. Matije Levai kod koga završava i srednju školu 1991. godine . Za vreme srednje škole je član "Subotičkog duvačkog orkestra" ,"Subotičke Filharmonije", i "Zabavnog orkestra OKUD Mladost" gde kod saksofoniste, Feldi Jenea, ima prve kontakte sa saksofonom. Godine 1991. upisuje Muzičku Akademiju u Sarajevu, ali nakon godinu dana, zbog rata, se prebacuje na Akademiju Umetnostu u Novom Sadu gde nastavlja klasične studije na klarinetu kod prof. Mihajla Kelblija. Početkom 1994. počinje da se ozbiljnije bavi saksofonom. Svira u bendovima kao što su "Flying Rabbit", "Colibri" i "Free Shop" sa kojima svira širom Vojvodine po klubovima. Od 1996. godine postaje član "Revijskog orkestra RTV NS". Tu počinje saradnju sa Aleksandrom Dujinom i pridružuje se njegovom jazz kvartetu. Sa bendom "Colibri" (Aleksandar Banjac, Robert Pongo, Ištvan Mađarić) postaje deo pratećeg benda vokalnih solista kao što su Ksenija Mijatović, Tanja Jovičević, Svetlana Palada. U martu 1999. učestvuje na takmičenju mladih jazz saksofonista u Budimpešti gde ulazi u finale i dobija nagradu za najboljeg stranog izvođača. Decembra 1999. postaje član sastava "Spori Ritam bend" Dejana Cukića, a odmah po odsluženju vojnog roka počinje njegova saradnja sa jednim od naših najvećih kant-autora, Đorđem Balaševićem, koja traje i danas. U to vreme osniva, zajedno sa Ivanom Aleksijevićem, Dušanom Ivaniševićem, Urošem Šećerovim i Ištvanom Mađarićem "Yupika kvintett" sa kojim se pojavljulju na svim domaćim jazz festivalima, ali takođe i inostranim. Godine 2004. Bunford postaje član pratećeg benda Vlade Georgijeva, a kasnije i pratećeg benda našeg "kralja" romske muzike Šabana Bajramovića. Povremeno je sarađivao i sa Silvesterom Levayem, Dadom Topićem, Kornelijem Kovačom, Dinom Dvornikom, Aleksandrom Kovač i grupom Leb I Sol... Član je Novosadskog big band-a i osnivač Subotičkog kvarteta saksofona. Bunford radi i kao studijski muzičar. Svirao je na mnogim albumima naših autora (Đorđe Balašević, Vlado Georgijev, Šaban Bajramović, Zdravko Čolić, Željko Vasić, Vasil Hadžimanov, Lovehunters, Vojvođanski Blues Band, Apsolutno Romantično, Nataša Bekvalac, Ksenija Mijatović, Billy King, Perpetuum Mobile i dr... Godine 2006. diplomirao je klarinet u klasi prof Nikole Srdića na Akademiji Umetnosti u Novom Sadu  a 2009. na istom mestu, diplomirao je i saksofon u klasi prof. Stojana Dimova. Trenutno živi u Subotici sa porodicom gde i radi kao profesor saksofona u Muzičkoj školi. Dobitnik je priznanja "Dr Ferenc Bodrogvari" za 2010. godinu.
UROŠ ŠEĆEROV
Već trideset godina je u vrhu jugoslovenske jazz scene Uroš Šećerov je na samom početku svoje karijere jazz muzičara imao privilegiju da sarađuje sa najznačajnijim jazz stvaraocima današnjice u nas, kao što su Stjepko Gut, Petar Ugrin, Laci Fidri, Rudolf Tomšič, Miša Krstić, Lala Kovačev, Ratko Divjak, Jože Privšek, Bubiša Simić, Stevan Radosavljević i drugi. U toku karijere je svirao sa svim Big Band orkestrima na teritoriji SFRJ, s tim da je posebnu saradnju kao gost solista imao sa Big Band-om RTV Ljubljana, Novi Sad i Beograd. Sa Vojislavom Brkovićem svira u njegovom Quintet-u, a kasnije i kao gost u kultnoj grupi 80-tih Medaya sa Wolfgangom Reisingerom i Beatom Fuhrerom. Sa Ratkom Divjakom, Ladom Jakšom i Dani Gančevom svira u grupi Sončna pot koja je u nas prvi put predstavila etno zvuk fuzionisan sa jazz elementima. Nakon toga svira u: u orkestru Lale Kovačeva Balkan impressions, YU Jazz rock selekcija, Jovan Maljoković Sextet, YU jazzz summit, Voya Bee - Jimi Hendrix pure, Tony Scot Orchestra. Osnovao je Quintet YUpika sa Ivanom Aleksijevićem, Bunford Gaborom, Ištvanom Mađarićem i Dušanom Ivaniševićem, za koji su jazz kritičari naveli da je posle pojavljivanja Gut-Marković sexteta veliki podstrek jugoslovenskoj jazz sceni i pravi predstavnik jugoslovenske jazz škole. Pored koncertne delatnosti snimio je kao studijski muzičar više desetina albuma za različite izvođače, svirao je na svim relevantnim evropskim Jazz Festivalima i snimao emisije i TV koncerte za domaće i strane radio i TV stanice. Od nastanka Novosadskog jazz festivala član je Umetničkog saveta, a 2003. i 2004. je bio i umetnički direktor.
K u l t u r n i...c e n t a r...N o v o g...S a d a
N O V O S A D S K I...J A Z Z...F E S T I V A L...2 0 1 2.